Bundan 30 yıl öncesine kadar tarih kokan bir semt Yenibosna önceleri Bakırköy’e bağlı iken daha sonra Bahçelievler’e bağlanmış olup, 1990 sonrası yapılaşma ve iş  alanları oluşmaya başlamıştır. Batısı gelişmiş iş merkezleri ile kaplı iken doğusunda yaşam alanları bulunmaktadır. Yeşilköy Atatürk Havalimanına sadece 5 dakika uzaklıkta olup, ulaşım sıkıntısı yok denecek durumdadır. Eğitim alanında da oldukça gelişmiş olan Yenibosna İsmek kursları en çok aranan eğitim kurumları 240 şubeben biri olmasın karşın burayı özel yapan Mesleki  Uzmanlık Merkezi olması ile alakalıdır. 16-45 Yaş arası bireylerin yararlanabildiği kurslarda ileri seviye mesleki eğitimler ile deneyim kazanmanız amaçlanmaktadır.

Bahçelievler Yenibosna

İsmek Yenibosna Kursları Nerede?
Mustafa Bilici İş Merkezi Yıldırım Beyazıt Caddesi No:94 Yenibosna
0212 451 75 06

Eğitimi Verilen Branşların Listesi
İsmek Yenibosna

Android Mobil Programlama
Gamze Özkan ve Lale Oktay yönetiminde hizmet veren Bahçelievler Yenibosna Mesleki Uzmanlık Merkezi 2015-2016 döneminde 70 branşta eğitim vermekte olup, ilk tavsiyemiz son yıllarda adını sıkça duyduğumuz Android işletim sistemi ile alakalı olacaktır. Tablet ve akıllı telefonların en sık kullandığı Android İşletim Sistemi hakkında eğitim alıp, geleceğin bilişim uzmanı olmak isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsat sizi bekliyor.

Mobil İnternet Sitesi Yapabilirsiniz: Akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarların yaygınlaşması ile birlikte İnternet kullanımı %60 oranında mobil cihazlar üzerinden gerçekleşmeye başladı. Siteler eskiden sadece Bilgisayar ekranlarına göre ayarlandığı için mobil cihazlarda sıkıntıya neden olmaktadır. Google Seo açısından oldukça önemli hale gelen mobil uyumlu İnternet sitesi şuan İnternet sitesi sahiplerinin en önemli sorunu olup, yukarıda belirtilen eğitime katılmanız halinde İnternet sitelerinin temeli olan HTML ve HTML5 işaretleme dili ile mobil İnternet siteleri yapmayı da öğreneceksiniz.

Webmaster Olmak İsteyenleri Görelim
Konumuz madem İnternet sitelerinden açıldı o şekilde devam edelim. Yenibosna İsmek Mesleki Uzmanlık Merkezi Web Tasarım alanında ücretsiz bulabileceğiniz tüm branşları içermektedir. Bol uygulama ve eğitim sonunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifika sahibi olacağınız eğitimlere bir göz atalım.

Web Tasarımı: Webmaster olmak için gerekli ilk adım olup, 192 saat sürecek eğitimlerde başta HTML işaretleme dili ve CSS style öğreneceksiniz. Aynı şekilde resim düzenleme programlarından en gelişmişi olan Photoshop ile İnternet sitelerinde kullanılan resim ve banner yapmayı öğrenecek, Domain ve Hosting, Reseller, Server hakkında detayları göreceksiniz. Eğitim sonunda hazırlayacağınız proje tasarımı ise FTP ile yayınlamayı öğrenerek sizde Webmaster olmanın ilk aşamasını yaşayacaksınız.

İnternet Programcısı (Web Programlama)
Normalde adı Web Programlama olan bu eğitimin adı MEB tarafından İnternet Programcısı olarak değiştirildi. İnternet siteleri yapı olarak ele alındığında ikiye ayrılmaktadır. Birisi sadece HTML ile yapılan statik siteler olup, çok fazla özellik barındırmazlar. Diğeri ise PHP, ASP.NET, JSP gibi yazılım dilleri ile yapılan etkileşimli daha fazla özellik barındıran sitelerdir. Dinamik siteler yapabilmek için öncelikle HTML ve CSS bilginiz olması gerekmektedir. O nedenle İnternet Programcısı eğitimine katılmadan önce mutlaka İsmek’in Web Tasarım kurslarına katılmanız gerekir. İnternet Programcılığı kursu 192 saat sürecek eğitim olup, PHP yazılım dili ve MYSQL veritabanı uygulaması öğretilmektedir. Bu eğitimle birlikte hayal ettiğiniz siteleri yapabilirsiniz.

Open Cart E-Ticaret Eğitimi
Ticaret adım adım yerini E-Ticarete bırakırken sizde bu pastadan payınızı almak için geç kalmayın. E-ticaret satış siteleri yaparak ürünlerini İnternet ortamında satmak isteyen insanlara profesyonel destek verebilirsiniz. E-Ticaret sitesi yapmak için ücretsiz yazılımlar olup, (Prestashop, Open Cart) gibi İsmek E-Ticaret eğitimlerinde Open Cart yazılımı öğretilmekte olup, PHP tabanlı olan bu yazılımı kurma, ayarlama ve ödeme işlemleri gibi tüm konularda hakim olacak 10 dakikada müşterilerinize E-Ticaret sitesi yapabileceksiniz.

Blog Web Sitesi Yapımı Bloggerlik
Yok arkadaşım ben HTML, CSS, PHP vs gibi kodlarla uğraşamam ben bilgimi insanlarla paylaşmak arada bir karalamak istiyorum derseniz sizler içinde Blog Web Sitesi Yapımı eğitimi önerilmektedir. Blogger ve WordPress gibi sitelerden 2 dakikada ücretsiz oluşturacağınız blog ile hemen bilgilerinizi dünya ile paylaşmaya başlayın.

Google Seo Kursu
Webmaster olmak isteyenlere yönelik aktaracağım son eğitim ise SEO (Search Engine Optimization) olup arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Google spam sitelere savaş açması ile birlikte ortaya çıkan SEO sitenizin arama motoru kurallarına göre tasarlanması anlamına gelmektedir. Web Tasarım bilmek kadar gerekli olan Seo Kursu 40 saat gibi kısa bir sürede işin temeli ve mantığını öğrenebilir. Kalan kısmı ise siteleriniz de deneme yaparak öğreneceksiniz. Ayrıca webmasteryolcu.com gibi sitelerden ücretsiz Seo desteği alabilirsiniz.

Aşçılık Kursu
Şimdi birazda lezzet eğitimlerine bakalı. Yenibosna İsmek Kursları aşçı olmak isteyenler içinde çok geniş kapsamlı imkanlar sağlamaktadır.

Aşçı Çırağı:
Bu işin ilk basamağı olan Aşçı çırağı bu mesleğe ilk adımı atmak isteyenlerin katılacağı branştır. Bu eğitim sonunda aşçı yardımcılığı olup, bunu da geçerek artık son aşama olan aşçılık eğitimleri sizi beklemektedir. Bunların dışında ayrıca Türkiye’nin en geniş lezzetlerini bulacağınız Gaziantep mutfağı ile hamur teknikleri, pastacı, pizzacı ve her ne kadar tavsip etmesem de suşi yapımı kursu bulunmaktadır.

Kuaförlük / Güzellik
Son aktaracağımız eğitimler ülkemizin en önemli sektörlerinden biri olan kuaförlük ve güzellik üzerine olup, bu kapsamda ilk önereceğimiz kurs kuaförlük üzerine olacaktır. Eğitimler sadece kuaförlük ile sınırlı kalmayıp, alt alanlarda bir çok branş sizi beklemektedir.

Cilt Bakımı: Sadece saç güzelliği ile sınırlı kalmadan siz yada müşterilerinizi daha sağlıklı bir cilde kavuşturmak için cilt bakımı eğitimlerini öneriyoruz.

Kozmetik Satış Danışmanı:
Kadın erkek herkesin günlük hayatta vazgeçilmezi haline gelen parfüm, makyaj ve kişisel bakım ürünlerinin satışından kazanç sağlamak isterseniz size önerimiz kozmetik satış danışmanı eğitimi olacaktır. İster bir satış merkezinde isterseniz doğrudan satış yapan Avon, Oriflame gibi kozmetik firmalarının ürünlerini satarak kazanabilirsiniz. Eğitimin amacı bu işi daha profesyonel bir şekilde yapmanız içindir.
http://www.istanbulkurslari.com/ismek-yenibosna/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018