Gelişen teknoloji ile birlikte ortaya çıkan mesleklerden biri Bilişim Teknolojileri olup, ülkemizde bile halen 100 bin kişiye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle son yıllarda özel ve ücretsiz eğitim kurumları Bilişim Teknolojileri alanında verdikleri eğitimlere hız vermiştir. Onlardan biride Smartpro Bilgisayar Akademisi olup, 11 yıldır kesintisiz eğitim imkanı sağlamaktadır.

Bilişim Uzmanlık Eğitimleri

11. Yılına Özel %70 Burs
Microsoft iş ortağı olarak özellikle Bilişim Teknolojileri alanında eğitim veren Smartpro Bilgisayar Akademisi 11. kuruluş yıl dönümünü kutluyor. Heyecan verici yıl dönümünde aynı zamanda eğitim almak isteyenler içinde güzel bir uygulamaya imza atıyor. Bilişim Uzmanlığı alanında eğitim almak isterseniz 8 farklı branşta dünyanın önde gelen mesleklerine %70 indirimli yararlanma imkanı bulacaksınız.

Burslu Eğitimlerden Nasıl Yararlanacaksınız?
Bunun için müşteri hizmetleri ile görüşmeniz gerekiyor. Bunun için 0216 338 55 66 numaralı telefonu arayabilir, kurumun resmi İnternet sitesi olan smartpro.com.tr’den burslu eğitim için başvuru yapabilirsiniz. Bu kampanya 31 Aralık 2015’e kadar geçerli olup, yeni fırsatları duyurmaya devam edeceğiz.

Mezunlarda %83 İstihdam Başarısı
Smartpro Bilgisayar Akademisinde eğitim alan kursiyerlerin %83 gibi önemli bir bölümü mezun olduktan 3 ay gibi kısa bir süre sonra aldığı eğitimle ilgili bir işe yerleşmektedir. Eğitimcileri Türkiye’nin önde gelen kurumsal firmalarının bilgi işlem alt yapılarını kurmuş ve yönetmiş uzmanlardan oluşmaktadır.

Burs Hangi Eğitimlerde Geçerli?
Eğitim kategorisi ikiye ayrılmakta olup, bunlardan ilki Bilişim Uzmanlık Eğitimleri olup, diğeri ise Kariyer Destek Eğitimleri olarak yaklaşık 20 farklı branşta eğitimleri bulunmaktadır. %70 Burs bilişim uzmanlık eğitimleri için geçerli olup, şimdi dilerseniz branş olarak kısa kısa inceleyelim.

Microsoft Sistem Uzmanlığı
Bilgisayar denince ilk akla gelen markalardan biri hiç şüphesiz Microsoft markası olmaktadır. Sadece bir yazılım firması olmasına karşın bilgisayarların %80 gibi büyük bir bölümünde kullanılmaktadır. Her geçen gün yeni yazılımların çıktığı Microsoft tarafından çıkarılan yazılım ve uygulamalar hakkında uzman olabilirsiniz.

Microsoft Yazılım Uzmanlığı
Sadece bilgisayarların işletim sistemi ile sınırlı kalmayan Microsoft alt yapısını kullanarak sizde yazılım yapabilirsiniz. Bunun en güzel örneği ASP.NET ile yapılan İnternet sitelerinde görüyoruz. Özellikle haber sitelerinin sık kullandığı bir yazılım olup, bu eğitime katılarak Webmaster olabilirsiniz.

Cisco Network Uzmanlığı
Bilgi işlem alanında en önemli eğitimlerden biri olan Cisco Network ağ yapılarını konu almaktadır. Eğitim alanların istemesi halinde Cisco sınavına girerek sertifika sahibi olmaktadır. Cisco sertifika sahibi olmanız halinde ise Dünyanın her yerinde iş imkanı elde edersiniz.

Web & Grafik Tasarım Eğitimi
Geleceğin meslekleri arasında yer alan bir diğer eğitim ise Web Tasarım ve Grafikerlik olup, her iki eğitimi aynı branşta öğrenme imkanı bulunuyor. HTML işaretleme dili yanı sıra CSS eğitimleri bulunmaktadır. Grafikerlik yönünde ise Photoshop, Illustrator, Indesign ve Fireworks gibi eğitimleri bulacaksınız. Statik İnternet sitelerinin tasarımında görev alacağınız bu eğitim ile yine Webmaster olabilirsiniz.

Java & Android Yazılım Geliştirme
Özellikle mobil cihazların yaygınlaşması ile birlikte dünya devi markalardan biride Android olmuştur. Milyarlarca telefonun işletim sistemi Android olup, bu yazılım dilini öğrenerek sizde yazılımlar geliştirebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse her iki telefondan birinde bulunan Candy Crush Saga namı diğer Şeker Oyununu geliştiren yazılımcı hiç hayal etmediği şekilde zenginliğe ulaşmıştır.

Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya
Daha önce insanlar forumlar ile sanal alemde bir araya gelir paylaşımlarda bulunurdu. Sonrasında ise geliştirilen Facebook, Twitter, Google +, Instagram gibi araç yeni mecra haline gelmiştir. Bir çok insanın hobi olarak kullandığı bu araçlar aynı zamanda en önemli iş kaynağı haline gelmiştir. Bir çok firma bünyesinde sosyal medya uzmanı istihdam etmektedir. Sizde bu alanda meslek edinmek isterseniz bu eğitimi seçebilirsiniz.

PHP Uzmanlığı
Bilişim Teknolojileri alanında aktaracağımız son branş ise İnternet siteleri ile alakalı olup, İnternet siteleri sıklıkla PHP ve ASP olarak hazırlanır. PHP yada diğer adıyla Linux ön plana çıkmakta olup, sizde bu eğitim ile PHP yazılımcısı olabilirsiniz. Bu eğitime katılmak için HTML bilginiz olması gerekir.

Smartpro Bilgisayar Akademisi Nerede?
Şuan için sadece İstanbul’da hizmet veren kurum Anadolu yakasında bulunmaktadır. Ulaşımı her iki yakadan oldukça kolay olan Kadıköy’de bulunmaktadır. Tarif etmek gerekirse boğa heykeline 5 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Aşağıda adres ve iletişim bilgileri yer almaktadır.

Bahariye Caddesi Kırtasiyeci Sokak No: 50 Kadıköy / İstanbul
0216 338 55 66

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018