Engelli vatandaşlarımızın imkanlarını artırmak adına yapılan çalışmalar son yıllarda hız kazandığını görüyoruz. Onların meslek ve iş sahibi olmaları, kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için geliştirilen uygulamalardan biride Sivas Belediyesi tarafından duyurulmuş olup, il ve ilçelerde yaşayan engelli vatandaşlarımız için ücretsiz EKPSS (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) kursu verilecektir. Ücretsiz olarak verilecek olan eğitimler Orta öğretim, Ön Lisans ve Lisans düzeyinde gerçekleşecek olan eğitimler ile Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sınavından yüksek not alma şansı elde edeceksiniz.

Engelli Memur Adayları

EKPSS Kursu İçin Başvurular Başvurular Başladı
Sivas Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi arasında gerçekleşecek olan kurslar Sivas Belediyesi Engelliler Eğitim Kültür Merkezi binasında gerçekleştirilecektir. Belediye yöneticileri ve engelli dernek temsilcileri ile koordineli şekilde gerçekleştirilen kurslara başvurular Sivas Belediyesi resmi İnternet sitesi sivas.bel.tr adresinden yapılacaktır. Konuyla ilgili daha fazla bilgiye 444 58 44 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Memur Olma Fırsatını Kaçırmayın
Devletimiz her yıl binlerce engelli memur alımı yapmaktadır. Engelli vatandaşlarımıza özel gerçekleşen EKPSS sınavına donanımlı ve bilgi yönünden hazır olarak katılmak için mutlaka bu imkanı kullanmalısınız.

Değerli arkadaşlar yukarıda yer alan bilgi sizler için çok fazla bir şey ifade etmese de engelli vatandaşlarımız için çok şey ifade etmektedir. Sizden ricam çevrenizde bulunan engelli arkadaşlarımızı bu imkanlardan haberdar ederek onların başarmasına yardımcı olmalıyız. Çevrenizde yoksa bile İnternet ortamında paylaşın mutlaka bir ihtiyaç sahibine ulaşacaktır.

Bu imkanı sağlayan belediye yönetimi, Halk Eğitim Merkezi yetkilileri ve Sivas’ta engelli vatandaşlarımızın sorunlarını yetkililere ileten dernek temsilcilerine kurshaber.net yönetimi olarak teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018