Seymer İş Başvurusu

Türkiye’nin her yerinde hızla yaygınlaşan meslek edindirme kursları bireyleri meslek sahibi yaparken aynı zamanda öğretmen ve usta öğreticiler içinde kariyer ve kazanç imkanı sağlıyor. Böylesine faydalı eğitim kurumlarından biride Türkiye’nin en büyük 5. ili olan Adana’da yer almakta olup, kısa adı SEYMER olan (Seyhan Belediyesi Meslek Edindirme Merkezi) 2015-2016 eğitim öğretim dönemine muhteşem bir sergi ile nokta koydu ve Seymer 2016-2017 eğitim öğretim döneminin hazırlıklarına başladı. Yaz aylarında kısıtlı branşlarda olacak şekilde birde yaz kursu gerçekleştirecek olan kurum aynı zamanda yeni eğitim öğretim döneminde eğitim vermek üzere yaklaşık 30 farklı branşta uzman ve usta öğretici alımı yapacağını duyurdu.

Seymer Usta Öğretici

Başvurular 7-17 Haziran Tarihlerinde
Seymer kurslarında yeni dönemde uzman ve usta öğretici olmak isteyenler 7-17 Haziran tarihlerinde başvurularını bizzat yapması gerekir. Ön kayıtlar Seyhan Belediyesi Kültür Merkezi Seymer binasında alınmaya başlanmış olup, sizde başvuru yapmak isterseniz 08:30 ile 17:00 saatleri arasında gelebilirsiniz.

Başvuru Evraklarını Yanınızda Getirmeyi Unutmayın
Başvuru yapacak adaylar gelirken yanlarında detaylı bir şekilde hazırlanmış olan CV dosyaları yanı sıra son mezun oldukları okulun diploma fotokopisi ve nüfus cüzdanı fotokopisi getirmeleri gerekir.

Görevlendirme Halk Eğitim Merkezi Tarafından Yapılacak
Yapacağınız bu başvuru ön kayıt niteliğinde olup, görev verilmesi konusunda uygun görülen adaylar Halk Eğitim Merkezi tarafından değerlendirilecek olup, belirleyeceği bir tarihte görüşmeye davet edecektir. Bu konuda daha fazla bilgiye 0322 432 74 74 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Kimler Usta Öğretici Olabilir?
Usta öğretici olmak için übiversite mezunu olmak zorunda değilsiniz. Lise ve ilköğretim mezunu arkadaşlarda uzmanı olduğu alanda kalfalık, ustalık ve usta öğretici belgesi alarak öğretici olabilmektedir. Tabii ki önceliği ihtiyaç duyulan alanda üniversite eğitimi almış olan bireylere verilmektedir. Aranan branşta üniversite mezunu başvuru sahibi yoksa lise ve ilköğretim mezunu usta öğretici belgesi almış olan arkadaşlara geçmektedir.

Usta Öğretici Maaşları Ne Kadar?
Öncelikle maaş konusunda sabit bir rakam olmayıp, çalışma şekli, çalışma saati ve eğitimini verdiğiniz branşa göre değişmektedir. Kimi arkadaşlarımız tam zamanlı çalışırken bazı arkadaşlarımız devlet okullarında öğretmen olarak görev yaptığı için haftalık çalışma süreci sınırlı olmaktadır. Bu nedenle size net bir maaş bilgisi vermeyip, bunu size görev veren Halk Eğitim Merkezi yöneticisi ile görüşerek öğrenirsiniz.

Seymer 2016-2017 Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?
Usta öğreticisi başvuru yapacak arkadaşlar yeni dönemde göreve başlayacak olup, kayıtlar genellikle Eylül ayı ortasında başlamaktadır. Eğitimlere ise büyük oranda Ekim ayında geçilmektedir. Seymer kursları hakkında daha fazla bilgi ve kayıt tarihlerine aşağıda yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz. http://www.ismekkurs.com/seymer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018