Samek Yaz Kursu

Sakarya’da eğitim seferberliği şimdi çocuklarla devam ediyor. Ekim ayında başlayan yetişkin meslek eğitimi kursları muhteşem bir sergi ile sın bulacak olup, onun yerine yaklaşık 2 ay sürecek olan Samek Yaz Kursları başlayacaktır. Bu yıl 7-14 yaş arası çocuklara yönelik eğitimler verilecek olup, uygulama alanı ise 5 ilçede yapılmasına karar verilmiştir. Kayıtların başladığı Samek yaz kurslarına 20 Haziran’a kadar kayıt olabilirsiniz.

Sakarya Kurs

Samek Yaz Kursları Nedir?
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Meslek Kursları mayıs ayı sonunda bitmesi ile birlikte tatile girmektedir. Özverili bir şekilde eğitim veren öğretmen ve usta öğreticileri tatile girmek yerine bu sefer çocuklara eğitim vermektedir. Genelde öğrenciler katıldığı için yaz kursu olarak tabir edilmektedir. Normal kurslar gibi samek yaz kursları da ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.

Kimler Yararlanabilir?
Yukarıda da belirtildiği gibi yaz kursları okulların kapanması ile birlikte açılan ve öğrencilere yönelik olan kurslardır. Her kurum farklı yaş sınırları uygulamaktadır. Samek yaz kursları bunun için 7-14 yaş aralığı belirlemiştir. Bunun için ilk olarak 7-14 yaş arasında olmak gerekir. Bir diğer koşul ise kurslar tüm ilçelerde olmadığı için öncelikle yaşadığınız yerde bu eğitimin olup, olmadığına bakmalısınız.

5 Farklı İlçede Uygulanacak
Samek Kursları normalde 18 şube ile eğitim verirken yaz kursları daha dar kapsamlı olup, 5 farklı ilçede 5 kurs merkezinde eğitimler verilecektir. Uygulama için seçilen ilçeler arasında Arifiye, Akyazı, Karasu, Kaynarca ve Sapanca ilçelerinde uygulanmasına karar verilmiştir.

Hangi Eğitimler Verilecek?
Toplamda 12 branşın yer alacağı eğitimler yine şubelere göre farklılık göstermektedir. Tüm branşların yer aldığı Arifiye ve Sapanca ilçelerine bakacak olursak başta yabancı dil olmak üzere, müzik ve el sanatları alanında eğitimler dikkat çekmektedir. İngilizce, Arapça, Bağlama, Gitar, Keman, Resim, Seramik, Ebru, Takı, Tasarım, Akıl Oyunları ve Satranç gibi en çok tercih edilen branşlarda eğitimler verilecektir.

Başvurular 1-20 Haziran Tarihlerinde
Yukarıda yer alan eğitimlerden sizde yararlanmak isterseniz anne yada babanızla birlikte eğitimi verilen kurslardan birine gelerek kayıt olmalısın. Unutmaman gereken son başvuru tarihi 20 haziran olup, başvurular kurs merkezlerinde bizzat yapılmaktadır. Eğitimler ise 18 Temmuz’da başlayacak olup, yaklaşık 2 ay sürecektir. http://www.kursu.biz/samek-yaz-kurslari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018