İstanbul’un ücretsiz sanat ve meslek eğitimlerinde çığır açan markası İsmek çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 1996 Yılında kısıtlı imkanlarla başladığı faaliyetlerini sürekli yenilemesi ve geliştirmesi ile aradan geçen 20 yıllık süreçte dünyanın örnek aldığı eğitim kurumu haline gelmiştir. Her yıl yaklaşık 250 bin insanın eğitim gördüğü İsmek 2015-2016 yılına yeni branş ve kurs merkezleri ile başladı. Yeni açılan eğitim kurumlarından biride Kozyatağı İsmek olup,  son gelişme ile Kadıköy ilçesinde yer alan İsmek kursları 6’ya yükselmiştir.

Kadıköy Kozyatağı

Açılışı Kadir Topbaş Yaptı
Geçtiğimiz aylarda açılışı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir TOPBAŞ tarafından yapılan Kozyatağı İsmek kurs merkezi yeni eğitim öğretim dönemine yetiştirilmiş olup, 22 usta öğreticinin görev yapacağı kurslarda ilk etapta yaklaşık 40 farklı branşta eğitim planlaması yapılmıştır.

Kozyatağı İsmek Kursları Nerede?
Kadıköy’de yaşayan ve çevre ilçelerde ikamet eden bireylerin en çok merak ettiği konulardan biri İsmek Kozyatağı şubesinin nerede olduğu yönündedir. Aşağıda adres bilgileri yer almakta olup, tarif etmek gerekirse Kadıköy Belediyesi 19 Mayıs Kültür Merkezi ile İlhami Ertem İlköğretim Okulu karşı sokağındadır. Aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak Google Maps üzerinde yerini görüntüleyebilirsiniz.
https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=z-GDbBIk_fOk.kgNvIMp_J2jw

Bayer Caddesi Güven Sokak No:7 Kozyatağı Yan Yol
0216 463 02 70

Hangi Eğitimler Verilecek?
2015-2016 Eğitim öğretim dönemi ilk yılı olmasına karşın bir çok alanda gelişmiş sanat ve mesleki eğitim imkanları sunmaktadır. Yabancı dil alanında oldukça geniş imkanları bulacağınız Kozyatağı İsmek Branş Listesi aşağıda yer almaktadır.

İsmek Kozyatağı

3 Farklı Dilde Ücretsiz Yabancı Dİl Kursu
Gelişen teknoloji ile birlikte uzakları yakın eden Bilgisayar ve İnternet teknolojisi insanların ufkunu ve girişimci yönünü ortaya çıkarmıştır. Bu kapsamda önemli bir gereksinim haline gelen yabancı dil bilgisi için özel kurslara binlerce TL ödemeye gerek kalmadı, İsmek yabancı dil alanında verdiği eğitimlerin sayısını 8’e yükseltmiş olup, en çok tercih edilen branşlardan üçünü İngilizce, Almanca ve Japonca kurslarını Kozyatağı şubesinde ücretsiz yararlanabileceksiniz.

Emlak Danışmanlığı
Son yıllarda en çok tercih edilen eğitimlerden biride Emlak Danışmanlığı olup, özellikle İstanbul’un tüm bölgelerinde aynı anda başlatılan kentsel dönüşüm ile emlak sektörü çok kazançlı hale gelmiştir. Bu işi profesyonel anlamda yapmak isteyenler ücretsiz emlak danışmanlığı kurslarından yararlanmakta olup, Kadıköy’de bu eğitimi sadece Kozyatağı İsmek şubesinde bulabilirsiniz.

Yabancılar İçin Türkçe Eğitimi
Son olarak aktaracağımız branş daha çok yabancı uyruklu vatandaşları ilgilendirmekte olup, her ne sebeple ülkemizde olduklarına bakılmadan ücretsiz eğitim imkanı sağlayan İsmek yabancı vatandaşlar için ilk önerdiği branş Türkçe kursları olmaktadır. Başlangıç ve temiz düzeyde Türkçe eğitimlerinin yer aldığı kursları yaygınlaştırarak daha fazla yabancı ülke vatandaşının Türkçe öğrenmesini ve Türkçenin yaygınlaşmasını sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018