KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi

Türkiye’de son aylarda yaşanan ekonomik olumsuzluklarının önüne geçmek için KOSGEB aracılığı ile faizsiz ve 36 ay taksitli kredi desteği verilmektedir. Başvuru süreci kısa tutulmuş olup, geç kalmadan başvurunuzu yapmalısınız. Konuyla ilgili detaylar sayfanın devamında yer almakta olup, aynı şekilde 444 15 67 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi

Üst Limit 50.000 TL
Öncelikle bu destek sadece işletmelere (kobilere) yönelik olduğunu belirtmeliyim. Kendi işini kurmak isteyen girişimcileri kapsamamaktadır. Dolarda yaşanan spekülasyonların önüne geçmek ve işletmelerin ödemelerini yapmada sıkıntı yaşamamaları için üst limiti 50.000 TL olacak şekilde faizsiz kredi desteği sağlanacaktır.

Başvurular 19-21 Aralık Tarihlerinde
Yukarıda da belirtildiği gibi bu desteğin başvuru süreci sınırlı ve kısıtlı olup, 19 ile 21 Aralık tarihlerinde geçerlidir. 21 Aralık Çarşamba günü saat 24:00’a kadar başvurular alınacaktır. Başvuru ve değerlendirmeler sadece KOSGEB tarafından alınmakta olup, bunun için herhangi bir kurum, kuruluş yada danışmanlık firmalarından para karşılığında hizmet almanıza gerek yoktur. Bu yönde gelen tekliflere itibar etmeyiniz.

KOSGEB Veritabanına Kayıtlı Yada Kayıt Olmalısınız
Kredi başvuruları yukarıda da belirttiğim gibi KOSGEB’e yapılmaktadır. Bunun için öncelikle daha önce KOSGEB veritabanı kaydınız olmalı yada aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak açılan sayfada işletmenizin kaydını yaptırmalısınız. http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/176/veri-tabanina-nasil-kayit-olunur Kayıt dışında kredi için başvuruda bulunacak işletmenin mutlaka KOBİ beyannamesinin güncel olması gerekmektedir.

Başvurular İnternet Üzerinden Online Yapılacaktır
KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği için yukarıda belirtilen kayıt işlemleri tamamda aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak http://sifirfaiz.kosgeb.gov.tr başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz. Çünkü başvurular belirtmiş olduğum adresten online olarak yapılmaktadır. Açılan sayfada sistem sizden kullanıcı adı ve şifrenizi girmenizi istemektedir. Panele girerek başvurunuzu İnternet bağlantısı olan her yerden kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ödemeye 1 Yıl Sonra Başlayacaksınız
Başvurusu onaylanan işletmeler maksimum 50.000 TL kredi alabilecektir. Alınan kredinin ödemesine ise 1 yıl sonra başlanacak olup, taksitler 3 aylık periyotlarda toplamda 36 ay içerisinde eşit taksitler halinde geri ödenecektir.

Diğer Desteklere Göz Attınız mı?
Bu destek belirli bir kesime ve kısa bir süre için geçerli olup, bu yazıyı gördüğünüzde muhtemelen geç kalmış olabilirsiniz. Ama canınızı sıkmayın çünkü KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) gerek iş sahipleri gerekse kendi işini kurmak isteyen girişimciler için bir birinden cazip fırsatlar sunmaktadır. Özellikle kendi işini kurmak isteyen, kendi işinin sahibi olmak isteyen girişimciler için 150.000 TL’ye kadar maddi destek sağlamaktadır. 50.000 TL’si geri ödemesiz hibe olarak verilmekte olup, bu desteklerden yararlanabilmek için öncelikle 32 saat sürecek olan uygulamalı girişimcilik kurslarına katılmak gerekiyor. Diğer destekle ve eğitimlerle ilgili daha fazla detaya aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. http://www.kursu.biz/kosgeb-kurslari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018