Komek Yaz Okulu

Konya’nın ücretsiz sanat ve meslek edindirme kursları Komek 12 yıldır 16 yaş üzeri herkese ücretsiz eğitim imkanı sunmaktadır. Mayıs ayı sonuna doğru gerçekleşen Altın Dokunuşlar Sergisi ile eğitimlere kısa bir ara verip, yaz tatiline girecektir. Son 3 yıl içerisinde ise çocuklar içinde eğitim imkanı sağlamaktadır. Genç Komek kursları ile hafta sonları eğitim vermektedir. Aynı şekilde okulların kapanması ile birlikte başlayan Komek Yaz Okulu uygulaması sembolik bir ücret ile ödeyerek çocuklarınızın yaz ayını dop dolu geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Konya Yaz Kursları

Kayıtlar 1-17 Haziran Tarihleri Arasında
Bu yıl 3. gerçekleşecek olan Komek Yaz Okulu uygulaması ile hem Konya il merkezi hemde Komek kurs merkezi bulunan ilçelerden aynı anda başlayacaktır. Bu imkanlardan yararlanmak isteyenler için başvurular 1-17 Haziran tarihlerinde yapılacak olup, başvurular yine İnternet üzerinden yapılacaktır.

8-16 Yaş Arası Çocuklar Kayıt Olabilir
Bu eğitim öğrencilere yönelik olması nedeniyle sadece 8-16 yaş arası çocuklar kayıt olabilmektedir. Kayıt sayfasına girdiğinizde başvuru yapabilecek olanların doğum tarihleri listede yer almaktadır. Listede sizin doğum yılınız yer almıyorsa demek ki bu kurslar sizin yaşınıza uygun değildir.

Kursiyerlerden Bir Defaya Mahsus Ücret Alınmaktadır
Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları normalde ücretsiz olmasına karşın yaz okulu uygulamasında bir defaya mahsus sembolik bir ücret alınmaktadır. Bu ücret çocuğun yaşadığı yere göre değişmekte olup, Konya il merkezinde yaşayanlar için 150 ilçelerde yaşayanlar için 100 TL olarak belirlenmiştir. Bu ücret bir defaya mahsus olup, eğitim ve etkinliklerde kullanılmaktadır.

Çocuğunuzun İhtiyacı Olan Tüm Eğitimleri İçeriyor
Oldukça geniş kapsamlı olarak tasarlanan kurs süreci genelde 2 ay sürmekte olup, içerisinde bazı branşlar zorunlu iken bazı eğitimler seçmeli olarak öğretilmektedir. Yaz aylarında gelenek haline gelen çocukların Kur’an öğrenimi burada da devam etmekte olup, sıfırdan başlayanlar yanı sıra bilgisi olanların kendisini geliştirmesi sağlanmaktadır. Sanat ve spor eğitimleri ile aynı zamanda çocuğunuzun sağlıklı bir hayata emin adımlarla yürümesi amaçlanmaktadır.

Komek yaz okulu uygulaması ile ilgili detaylı bilgilere aşağıda yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz. http://www.konyakurslari.com/komek-yaz-okulu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018