Komek 2016-2017

Adım yaz tatilinin sonuna geldiğimiz bu günlerde okullarda kayıtlar başlamış durumdu. Bu hareketlilik sadece okullar ile sınırlı kalmadan sanat ve meslek edindirme kurslarında da devam ediyor. Türkiye genelinde hızla yaygınlaşan kurumlardan biride Konya’da olup, kısa adı KOMEK olan (Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Kursları) 10 yılı aşkın bir süredir kesintisiz hizmet vermeye  devam ediyor. Komek 2016-2017 kayıt tarihleri açıklanmış olup, buna göre ilk başvurular 19 Eylül’de alınmaya başlayacaktır.

Konya Kurs Kayıtları

Güz Dönemi Kayıtları 19 Eylül’de Başlıyor
Ülke genelinde hızla yaygınlaşan meslek kursları kendi içerisinde farklı uygulamalara sahne olmaktadır. En dikkat çekici yönleri kayıt süreci olup, Konya komek kurslarında her yıl 2 farklı zaman aralığında kursiyerler başvuru yapabilmektedir. Bunun için güz ve bahar dönemi olarak adlandırılmaktadır. Yaz tatili sonrası başlayan komek güz dönemi kayıtları bu yıl 19-30 Eylül 2016 tarihlerinde gerçekleşecek olup, bu fırsattan yararlanma imkanı bulamayanlar için bir diğer kayıt tarihi ise komek bahar dönemi olarak 1-12 Şubat 2017 tarihlerinde yapılacaktır.

Çocuklar İçin Yaz Okulu Kayıtları 29 Mayıs’da Başlıyor
İlk etapta sadece yetişkinlere sanat ve meslek edindirme amaçlı kurulan Komek 3 yıl önce başlattığı yaz okulu uygulaması büyük ilgi gördü. Geride bıraktığımız eğitim öğretim döneminde 25 Bin öğrenci komek yaz okulu uygulamasından yararlandı. Bu yıl fırsatı kaçıranlar içinde yeni dönem kayıtları 29 Mayıs – 11 Haziran 2017 tarihleri arasında yapıldığını belirtelim.

Kayıtlar İnternet Üzerinden Online Yapılıyor
Komek kayıt tarihlerini öğrendiysek şimdi başvuruların nasıl yapılacağına bakalım. Öncelikle başvurular sadece belirtmiş olduğum tarihler arasında ve yalnızca İnternet üzerinden yapılmaktadır. Kayıt tarihi geldiğinde kurum özel bir başvuru sayfası açmaktadır. Bizimde belirteceğimiz bu sayfadan sadece 5 dakikanızı ayırarak kayıt olabilirsiniz. Tabii ki İnternet üzerinden yapılan başvuru tek başına yeterli olmayıp, aynı zamanda başvuru yaptığınız kurs merkezine giderek başvurunuzu nihai hale getirmeniz gerekir.

İlçelerde Yaygınlaşmaya Devam Ediyor
İlk kurulduğunda sadece Konya il merkezinde eğitim veren kurum sonrasında merkezi ilçe belediyeleri ile tek çatı altında toplanarak daha fazla kitleye hizmet vermeye başladı. 2014 Yılına gelindiğinde ise Konya’nın tüm ilçelerinde hizmet verme kararı alan kurum ilk olarak büyük ve gelişmiş ilçelerden başladı. Şuan 16 farklı ilçede Komek kurs merkezi bulunmaktadır.

250’den Fazla Branş Seçeneği
Artan kurs merkezleri kadar dikkat çeken bir diğer husus ise geniş kapsamlı eğitim seçeneği olup, 37 alanda 250’den fazla branşta eğitim seçeneği içermektedir. Kültür, sanat ve mesleki eğitimlere dair aradığınız her şeyi bir tıkla ve herhangi bir ücret ödemeden Komek kurslarında bulacaksınız. Komek hakkında daha fazla bilgi için aşağıda yer alan bağlantıdan yararlanabilirsiniz. http://www.ismekkurs.com/konya-komek-kurslari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018