İsmek Yaz Kursu

Ülkemizin gururu haline gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi İSMEK 20. yılını muhteşem bir sergi ve festival ile kutlarken aynı zamanda çocuk ve gençleri yakından ilgilendiren güzel bir duyuru yayınladı. İlk olarak 2015 yılında başlattığı İsmek Yaz Okuluna gösterilen yoğun ilgi ve gelen talep karşısında bu yılda aynı uygulamayı gerçekleştirme kararı aldı. Bu yıl daha gelişmiş ve daha fazla branş ile çocuk ve gençlerin karşısına çıkmak için son hazırlıklar yapılıyor.

Yaz Eğitimleri

İsmek 2016 Yaz Kursu Kayıtları 1 Haziran’da

Yapılan yazılı açıklamada başvuruların bu yıl 1 Haziran’da başlayacağı eğitimlere ise 11 Temmuz tarihinde geçileceği duyurulmuştur. Yaklaşık 2 ay sürecek olan eğitimler 4 Eylül’de son bulacak olup, artık 16 yaş üzeri bireyler için sanat ve meslek edindirme eğitimlerine başlanacaktır.

Başvurular Nasıl Yapılıyor?
1 Haziran’da başlayacak olan İsmek yaz kursu kayıtlarından yararlanmak için 2 farklı seçeneğiniz bulunmaktadır. Birincisi size en yakın İsmek kurs merkezine giderek bizzat başvuru yapabilir, yada kurumun kayıt sayfası kursiyer.ismek.org adresinden sadece 2 dakikanızı ayırarak Online kayıt olabilirsiniz.

9-21 Yaş Arası Çocuk ve Gençler Yararlanabilir
Geçtiğimiz yıla göre bazı değişiklikler göze çarparken özellikle yaş sınırlamasında yeni düzenleme yapıldığı görülmektedir.Geçtiğimiz yıl 7 olan alt yaş sınırı 9 olarak yükseltilmiş üst yaş sınırı ise 21 olarak belirlenmiştir. Yani özetlemek gerekirse bu eğitimlerden yararlanmak için 9-21 yaş arasında olmanız gerekir.

Sabah, Öğlen ve Akşam Eğitimleri Şeklinde Uygulanacak
Kayıt olan kursiyerler yaş gruplarına göre çocuklar için 9-11 ile 12-15 olup, gençler ise 16-21 yaş şeklinde gruplandırarak eğitim planlaması yapılmıştır. Çocuklar için eğitimler sadece sabah ve öğlen grubunda yer alırken 16-21 yaş arası gençler ise sabah, öğlen, akşam ve uygun olan branşlarda tam gün şeklinde gerçekleşecektir.

Yaş Gruplarına Uygun Eğitimler
Kursiyerlerin 3 gruba ayrılmasında ki en önemli nedenlerden birisi branş planlaması olup, bazı branşlar herkese uygun iken bazı branşlar sadece 16-21 yaş arası gençlerin seçimine uygundur. Kayıt olmadan önce branş listesi ve hangi branşın hangi yaş grubuna uygun olduğunu görmelisiniz. Aşağıda yer alan bağlantıya tıkladığınız yaş grupları ve eğitimi verilmesi planlanan branşları görebilirsiniz. http://www.ismekkurs.com/wp-content/uploads/2016/05/ismek-2016-Yaz-Kurslari-Brans-Listesi.pdf

Kayıt Olmak İçin Geç Kalmayın
1 Haziran’da başlayacak olan kayıtlar kısıtlı kontenjan olması nedeniyle kısa sürede dolabiliyor. O nedenle kayıt tarihi gelmeden araştırmanızı yaparak hangi branş yada branşlara katılmak istediğinizi netleştirin. İsmek yaz kursları ve kayıtlarla ilgili detaylara aşağıda yer alan bağlantıdan erişebilirsiniz. Keyif, mutlu ve faydalı bir eğitim öğretim dönemi olmasını temenni ediyoruz.
http://www.ismekkurs.com/ismek-yaz-kurslari
http://www.istanbulkurslari.com/ismek-yaz-kurslari/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018