İsmek Mutfak Sanatları Okulu

Türkiye’nin en gelişmiş sanat ve meslek edindirme kursları İsmek 20. yılını coşku ile kutlarken İstanbul’da yaşayanlar içinde muhteşem bir eğitim haberi daha verdi. Geçtiğimiz yıl perakende sektörüne nitelikli eleman kazandırmak için kurduğu perakende okuluna ek olarak şimdide yiyecek içecek hizmetleri alanında nitelikli eleman yetiştirmek için çalışmalarını tamamladı. İsmek’ten yapılan yazılı açıklamada İsmek Mutfak Sanatları Okulu kurulmuş olup, aynı zamanda farklı bir kayıt süreci işletilerek başvurular alınmaya başlanmıştır.

Yiyecek İçecek Hizmetleri

İsmek Mutfak Sanatları Okulu Nedir?
Yiyecek ve içecek alanında kendini geliştirmek, meslek edindirmek isteyenlere yönelik olarak geliştirilen bu uygulamada ilk etapta 7 farklı branş olup, özellikle aşçı, pastacı, servis ve temizlik alanında kendinizi geliştirme imkanı sunulacaktır.

7 Branşta Eğitimlere Başlanacak
Yeni bir uygulama olduğu için ilk etapta eksikleri olabilir. Yapılan yazılı açıklamada eğitimi verilecek olan kurslar arasında temel düzeyde aşçılık, pastacılık, butik pastacılık, dönerci, ızgaracı, kebapçı eğitimleri ile sebze ve meyve dekorasyonu, servis ve temizlik görevlisi gibi eğitimler yer alacaktır. Bunlar ilk başlarda planlanan eğitimler olup, ilerleyen zamanlarda yeni branşlar dahil edilmesi muhtemeldir.

Kayıtlar Başladı (Online Olarak Yapılıyor)
Yaz tatilini güzel bir şekilde değerlendirmek isteyenler için çok ideal olup, kayıtların başladığını belirtmeliyim. Diğer eğitimler gibi kayıtlar İnternet üzerinden yapılmakta olup, bunun için kursiyer.ismek.org adresinden T.C. Kimlik No, Doğum Yeri ve Doğum Yılı gibi kısa bilgileri girerek kayıt olabilirsiniz.

Eğitimler Hafta İçi Gerçekleşmesi Planlanıyor
Kayıt sayfasına girdiğinizde bir çok branşın eğitim saatleri özellikle hafta içi gündüz saatlerinde olduğu görülmektedir. Çalışanlar için maalesef dezavantaj olup, özellikle başvuru için yaşı uygun olan öğrenciler bu fırsatı kaçırmamalarını öneriyoruz. Eğitimler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sertifikalı olup, sertifika alabilmek için belirli bir devamsızlık sınırını aşmamak gerekir.

İsmek Mutfak Sanatları Okulu Üsküdar’da
İstanbul genelinde 235 kurs merkezi ile eğitim veren kurum mutfak sanatları okulu için özel bir bina hazırlamıştır. İçerisinde yiyecek içecek eğitimlerine uygun şekilde donatılmıştır. Yer olarak Anadolu yakasında Üsküdar ilçesinde eğitim verilecektir. Kursun adres ve iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır.

Sultantepe Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:39/4 Üsküdar
0216 201 18 97

İleri Seviye Eğitimlerle Kendinizi Geliştirin
Örnek bu kurslarda göreceğiniz aşçılık kursu temel düzeyde olup, yaklaşık 300 saat sürmektedir. Aşçı olma konusunda ilk basamak olup, daha ileri düzeyde eğitim almak isterseniz İsmek yeni dönem kayıtlarından yararlanarak aşçı yardımcısı yada pastacı yardımcısı gibi kurslara katılabilirsiniz. Yaklaşık 800 saat sürecek olan üst düzey eğitimler genelde mesleki uzmanlık merkezlerinde olup, kayıt için geç kalmayın. Ayrıca detaylı bilgiye aşağıda yer alan sayfalardan ulaşabilirsiniz.

http://www.istanbulkurslari.com/ismek-mutfak-sanatlari-okulu/
http://www.ismekkurs.com/mutfak-sanatlari-okulu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018