İSMEK İklimlendirme Okulu Açıldı

Ülkemizin en geniş kapsamlı ücretsiz kurs merkezi olan İSMEK, vermiş olduğu eğitimler sayesinde milyonlarca insanı meslek sahibi yaptı ve yapmaya devam ediyor. Eğitimini verdiği dallara her geçen gün bir yenisini ekleyerek kursiyerlerin ilgi alanına ve becerilerine yönelik kurs ve sertifika vererek işsizliği büyük oranda önlemektedir. Yeni istihdamlar sayesinde hem üretime hem de ekonomiye fayda sağlanarak aile bütçelerine katkıda bulunmaları amaçlanmaktadır.

En güzel yanı ise ekonomik veya çeşitli nedenler ile öğretimini tamamlayamayan kişilere ikinci bir şans verilerek bir meslek öğretilip kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlamasıdır.

İklimlendirme Okulu Nedir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi (İSMEK) bir ilki gerçekleştirerek ISKAV (Isıtma Soğutma Klima Araştırma ve Eğitim Vakfı) ile yapmış olduğu işbirliği neticesinde İstanbul Güngören’de İklimlendirme okulunu açmış bulunmaktadır. Bu okulun amacı iklimlendirme sektörüne eğitimli teknik personel yetiştirerek istihdam sağlamaktır.

Eğitimler; her biri uzman, sektör deneyimine sahip bilgi ve tecrübelerini öğrencilere aktarabilecek öğretmenler tarafından verilecektir.

İsmek İklimlendirme Okulu Kayıtları Başladı

Nerede Hizmet Veriyor?

Adres: Mehmet Nesihi Özmen Mahallesi Çam Sokak No:19 Kat: Zemin Güngören/İstanbul

Telefon: 0212 483 01 48

Okulun Kayıtları Başladı

Bu alanda meslek sahibi olmak isteyen ya da kendini geliştirmek isteyenler geç kalmadan başvurularını yapmaları gerekir.

Kimler başvurabilir?

İstanbul’da ikamet eden, 18-30 yaş aralığında olan, iklimlendirme sektöründe çalışmak isteyen herkes başvurup bu eğitimden faydalanarak meslek sahibi olabilir. Üstelik eğitim durumu ilköğretim olan işsiz adaylarında başvuru yapıp meslek sahibi olmaları için büyük bir fırsat sunmaktadır.

Başvurular Nasıl ve Nereden Yapılacak?

İSMEK’in web sitesi üzerinden çevrimiçi olarak ön başvuru yaptıktan sonra size bilgi verilecek ve sınav + mülakata gelmeniz istenecektir. Başvurular yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi Online olarak yapılacaktır. Bunun için kursiyer.ismek.ist adresini kullanabilirsiniz.

Kayıt Sayfasına Giriyoruz (Kursiyer.ismek.ist)

Evet, değerli arkadaşlar yukarıda belirtmiş olduğum adrese girdiğinizde sistem sizden T.C Kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi gün,ay,yıl şeklinde girmenizi isteyecektir. İlk defa giriyorsanız kişisel ve adres bilgilerinizi girmeniz istenecektir. Bu bilgileri bir defaya mahsus gireceksiniz.

İsmek Kursiyer Giriş Ekranı

İlçe Seçimi Yaparak Başlıyoruz

Eksik bilgileri de doldurduktan sonra ekranın sol kısmında Filtre Paneli göreceksiniz. Buradan size en yakın kurs merkezi, katılmak istediğiniz eğitim, ya da ilçe bazında eğitimlere ulaşabilirsiniz. İklimlendirme okulu Güngören’de olduğu için sadece bu ilçeyi seçebilirsiniz. İlçeyi seçtikten sonra hemen alt kısmında yer alan kurs merkezleri kısmından İSMEK İKLİMLENDİRME OKULU’nu seçerek filtrele dediğimizde kurs günleri ve saatlerine hatta kurs mülakat ve sınav tarihlerine ulaşabiliyoruz.

İsmek ilçeye göre kurs merkezi seçimi

Kursiyerler Sınav Ve Mülakat İle Seçilecektir

Değerli arkadaşlar yeni bir uygulama olduğu için haliyle kontenjan az olacaktır. Bu nedenle her başvuran arkadaşın eğitime dâhil olması maalesef mümkün olmayacaktır. Bu yüzden İSMEK ve ISKAV’ın birlikte oluşturacakları bir heyet tarafından yapılacak olan sınav ve mülakatlar neticesinde kursiyerler seçileceklerdir. Kayıt esnasında sınav tarihini de görebilirsiniz.

Hangi Eğitimler Verilecek?

Eğitimler temel ve profesyonel olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Temel eğitimde: Teorik ve pratik olarak iki bölümde işleniyor. Konu başlıkları ise; Isıtma, Soğutma, Klima, Havalandırma ve Mekanik Tesisat. Bu eğitimi tamamlayanlar sektörde teknik eleman olarak işe başlayabileceklerdir.

Bu alanda uzmanlaşmak isteyenler profesyonel eğitim alabileceklerdir.

Profesyonel Eğitimde: Temel eğitimi tamamlayan ve bu sektörde çalışmaya başlayan kursiyerler aynı zamanda profesyonel eğitimlere de dâhil olabilecekler. Şimdi dilerseniz profesyonel eğitimlere göz atalım. Konu başlıkları; Isıtma Dalı Deneyimli Teknik Eleman, Mekanik Tesisat Dalı Deneyimli Teknik Eleman, Soğutma-Klima Dalı Deneyimli Teknik Eleman, Havalandırma Dalı Deneyimli Teknik Eleman

Ders Programı Gün ve Saatleri Şu Şekilde

Okulun ilk eğitimleri 9 Nisan 2018 – 4 Temmuz 2018 tarihlerinde!

Hafta içi; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri 09:00 – 16:10 saatleri arasında eğitim verilecektir.

Temel Eğitim süresi 466 saattir. Teorik eğitim 214 saat, Pratik eğitim 252 saat olacaktır.

Eğitimlere Devam Zorunluluğu Var mı?

İSMEK’in vermiş olduğu tüm eğitimlerde olduğu gibi iklimlendirme okulunda da devam zorunluluğu bulunmaktadır. Bu eğitimi alacak olan öğrenciler en fazla 1/5 oranında devamsızlık yapabilirler. Tabii ki siz mümkün oldukça devamsızlık yapmamaya ve işi öğrenmeye çalışın. Devamsızlık yaptığınız her ders önemli konuları kaçırmış ve bilgi bütünlüğünü bozmuş olursunuz. Bu nedenle zaten eğitim 3 ay gibi kısa sürede tamamlanıyor. Bazı alışkanlıklarınızdan fedakârlık yaparak eğitimi sonuna kadar bir bütün olarak bitirmelisiniz.

Hangi Sertifikaları Almaya Hak Kazanıyorsunuz?

İklimlendirme okulunu başarı ile tamamlayanlara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı İSMEK sertifikası ve ISKAV sertifikası verilecektir. Evet, arkadaşlar muhteşem bir eğitim süreci sonunda sizin bu işi bildiğinizi kanıtlayacak bir değil, 2 farklı belge sahibi olacaksınız. Bu sayede bu sektörde iş bulmanız daha da kolaylaşacaktır.

Evet, arkadaşlar İSMEK iklimlendirme kursları ile ilgili sizleri bilgilendirmeye çalıştım. Sizi bilmem ama ben haberi hazırlarken çok keyif aldığımı belirtmek istiyorum. Yaşım müsait olsa 1 dakika düşünmez başvuru yapardım. Özellikle mesleği olmayan, ya da bu alanda yeni bir meslek edinmek isteyen 18-30 yaş arasındaki arkadaşlarımız mutlaka dikkate almasında yarar vardır. Bu hususta sormak istediğiniz kafanıza takılan herhangi bir soru kaldıysa lütfen yorum kısmında belirtin, en kısa sürede size cevap vermekten mutluluk duyarım.

https://www.ismekkurs.com/iklimlendirme-okulu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018