İsmek 2016-2017

Türkiye’nin en büyük kenti İstanbul’da eğitim heyecanı günler öncesinden başladı. İnsanların bir bölümü okulların açılmasını beklerken yine büyük bir bölümü ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezinden gelecek kayıt haberini beklemeye başladı. Beklenen an geldi ve İsmek 2016-2017 kayıt tarihleri açıklandı. İstanbul’da yaşayan ve 16 yaş üzeri herkesin ücretsiz yararlanabildiği kurslara başvurular bu yıl 5 Eylül tarihinde başlanacaktır.

İstanbul Kurs Kayıtları

Başvurular Yalnızca İnternet Üzerinden Yapılıyor
İstanbul’da 21 yıldır kesintisiz sanat ve mesleki eğitim imkanı sunan İsmek kurs kayıtları son 3 yıldır İnternet üzerinden yapılmaya başlandı. Bunun için kursiyer.ismek.org adresini kullanmanız gerekmektedir. Siteye girdiğinizde sizden sadece T.C Kimlik Numarası, nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve doğum tarihiniz gün, ay, yıl şeklinde girmeniz istenmektedir. Bu bilgileri girdiğinizde sistem sizi otomatik tanıyarak kayıt aşamasına yönlendirmekte ve daha önce aldığınız eğitimleri göstermektedir.

16 Yaş Üzeri Herkese Açıktır
İsmek kursları eğitim yapısına baktığınızda hayat boyu eğitim modelini benimsediğini görürsünüz. Yani burada ömrünüz yettikçe dilediğiniz eğitimlere katılabilirsiniz. Fakat bilinmesi gereken meslek edindirme kurslarında alt yaş sınırı olduğudur. 14-18 Yaş aralığında değişen bu uygulama İsmek’te 16 olarak belirlenmiş ve Müzik kurslarına ayrıcalık tanınarak müzik branşlarında 15 yaş ve üzeri olarak düzenlenmiştir.

Branş Sayısı 500’ü Aştı
1996 Yılında ilk kurulduğunda sadece 3 branş ile eğitim öğretim hayatına başlayan İsmek geçtiğimiz yıl branş sayısını 412’ye yükseltti, gelişmesini bu yılda devam ettiren kurum 2016-2017 eğitim öğretim döneminde 522 farklı branşta eğitim vereceğini duyurdu.

Her Alanda Herkese Eğitim İmkanı
İsmek kursları Türkiye Cumhuriyeti ve yabancı ülke vatandaşı ayrımı yapmaksızın tüm insanlara yönelik hizmet vermektedir. Hazırladığı geniş kapsamlı eğitim konsepti ile tüm insanların ilgisini çektiği görülmektedir. Kursları kendi içerisinde kategorize ederek daha başarılı olmanız amaçlanmaktadır.

Mesleki Uzmanlık Merkezi: Normal kurslarda standart ve temel eğitimler verilirken İsmek mesleki uzmanlık merkezlerinde ise ileri seviye eğitimler verilmektedir. Burada eğitim alacaklar için bazı özel kurallar bulunmakta olup, onlardan biri 16-45 yaş sınırlamasıdır.

Spor Eğitim Merkezi 500’den fazla sanat ve mesleki eğitime ek olarak ayrıca spor eğitimleri ile insan sağlığına verdiği önemi göstermektedir. İstanbul genelinde 30’den fazla noktada bulunan spor eğitim merkezleri ile kadın ve erkekler için spor eğitimleri verilmektedir. Kadınlar için Aerobik, Pilates ve Fitness erkekler için sadece Fitness eğitimleri yer almaktadır. Sizde bu olanaklardan ücretsiz yararlanmak isterseniz kayıt olun, sağlık raporunuzu alın gelin.

Fırıncılık ve Pastacılık Okulu: İstanbul’da ihtiyaç duyulan nitelikli eleman için İsmek üzerine düşeni yapıyor. Geçtiğimiz yıl planlaması yapılan ve bu yıl uygulamaya geçen İsmek fırıncılık ve pastacılık okulu eğitimleri başlandı. Fırıncı ve pastacı olmak isteyenler için hazırlanan okulda adeta yok yok daha önce İstanbul Halk Ekmek (İHE) fabrikası olarak kullanılan alanda yapılan eğitimler başta Türk ekmek kültürü olmak üzere bir çok gelişmiş ülkenin ekmek kültürü öğretilmektedir. Aynı şekilde pastacı ustası olmak isteyenler içinde pastacılık eğitimleri verilmektedir.

Mutfak Sanatları Okulu Bu yıl uygulamaya konan projelerden biride mutfak sanatları okulu olup, lezzetli yemekleri yapmak isteyenleri yakından ilgilendirmektedir. Geleceğiniz aşçı ve aşçı yardımcılarını yetiştirecek olan kurumda keyifli ve lezzetli eğitimler sizi bekliyor.

Engelli Eğitim Merkezi: Yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi İsmek tüm insanlara eğitim vermektedir. Engelli engelsiz ayrımı yapmadan herkes bu kurumdan yararlanabilir. Engelli vatandaşlarımızın kendi ayakları üzerinde durabilmesi için İsmek engelliler merkezi uygulamasını hayata geçirdi. İstanbul’un 3 farklı ilçesinde bulunan bu merkezlerde engelli vatandaşlarımız için en temel eğitimler arasında yer alan İşaret Dili, Braille Alfabesi yanı sıra mesleki eğitimler bulunmaktadır.

İsmek Yaz Kurslarına Kısa Bir Ara
2 Yıl öncesine kadar sadece yetişkinlere yönelik eğitim veren İsmek yaz kursu uygulaması ile artık yaz aylarında 9-21 yaş arası çocuklara keyifli ve eğlenceli eğitim sunuyor. Yaklaşık 2 ay süren İsmek yaz kursları bu yıl 11 Temmuz’da başlamış olup, 2 Eylül’de son bulmuştur. Bir sonraki yaz kursunda görüşmeyi arzu ediyoruz.
http://www.ismekkurs.com/ismek-kayit-tarihleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018