İnesmek 2016-2017 Kayıtları

Türkiye’nin en büyük 4. kenti ve aynı zamanda yaşanabilir şehirler sıralamasında ilk sırada yer alan bir kentimiz Bursa gerek gelişmiş sanayi, gerek  kış turizmi ile gündem olmaya devam ediyor. Fakat bizim sitemize konu olan bunlardan hiç biri olmayıp, biz daha çok Bursa ve ilçelerinde ücretsiz kurs faaliyetlerini ele alacağız. Bildiğiniz gibi Bursa Büyükşehir Belediyesi Busmek markası ile il merkezi dahil bir çok yerde kurs açmış olup, henüz ulaşamadığı yerlerde ise ilçe belediyeleri seferber olmuş durumdadır. O belediyelerden biride İnegöl olup, 250 bin ve üzeri nüfusu ile Bursa’nın en kalabalık ilçelerinden biridir.

İnegöl Kurs Kayıtları

İnesmek Kursları Nedir?
İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları kısa adı İnesmek olan kurum geçtiğimiz yıl ilçenin en iyi kurumu seçilerek sağladığı hizmetin ne kadar etkili olduğunu göstermiştir. İlçe halkına herhangi bir ücret ödemeden 30’dan fazla branşta eğitim imkanı sunan kurum aynı zamanda eğitim sonunda MEB onaylı sertifika vermektedir.

İnesmek 2016-2017 Kurs Kayıtları Başladı
Her yıl Eylül ayı içerisinde başlayan kayıtlar bu yıl 5-30 Eylül tarihleri arasında yapılacaktır. İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları yaptığı yazılı açıklamada başvuruların yine İnternet üzerinden Online Nuri Doğrul kurs merkezinde bizzat yapılacağını duyurdu. Başvurusunu İnternet üzerinden Online yapmak isteyenler için başvuru adresi http://basvuru.inesmek.org olduğunu bir kez daha hatırlatalım.

15 Yaş Üzeri Herkes Katılabilir
İnesmek kursları sanat ve meslek eğitimi kapsamında olması nedeniyle zorunlu eğitim yaşını tamamlamış olmak gerekir. Bunun için belirlenen alt yaş 15 olup, herhangi bir üst yaş sınırlaması bulunmaktadır.

30’dan Fazla Branş Seçeneği Bulunuyor
Eğitim sayısına bakıldığında biraz az gelebilir. Fakat gelişme sürecin olan eğitim kurumları için oldukça ideal diyebiliriz. Örnek vermek gerekirse Türkiye’nin en büyük ücretsiz eğitim kurumu İsmek ilk kurulduğunda 3 branş olduğunu hatırlatmak isterim.

Busmek İnegöl Kurs Merkezi Ne Zaman Açılıyor?
Bursa’nın en gelişmiş eğitim kurumlarından biride kısa adı Busmek olan (Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları) il merkezi dışında diğer ilçelerde de adım adım yayılmaya devam ediyor. Kısa bir süre içerisinde de İnegöl ilçemizde kurs merkezi açacağını söyleyebiliriz.

İnesmek kursları hakkında daha fazla bilgi ve diğer detaylara ulaşmak için aşağıda yer alan bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır. Tüm arkadaşlara şimdiden başarılar dileriz. http://www.ismekkurs.com/inesmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018