İnegöl Belediyesi Kosgeb Kurs Kayıtları Başladı

Bursa’nın en büyük ilçesi İnegöl’de yaşayan girişimcilere yönelik eğitim faaliyetleri başlıyor. İnegöl Belediyesi ve KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ) arasında gerçekleşecek olan Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kursları sonucunda kendi işini kurmak isteyen girişimcilere 50 bin TL’si hibe olmak üzere ayrıca 100 bin TL faizsiz kredi desteği sağlanacaktır. Bu fırsattan yararlanmak için 70 saat sürecek eğitimlere katılmanız gerekir. Eğitimler ise İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları İnesmek tarafından yapılmakta ve 18 yaş üzeri herkes ücretsiz yararlanacaktır. İnesmek hakkında daha fazla bilgiye ulaşma için aşağıdaki bağlantıdan istifade edebilirsiniz. http://www.kursbilgileri.com/inesmek/

İnesmek Kosgeb

Başvurular 22 Şubat’a Kadar Devam Edecektir
İnegöl ilçesinde yaşayan ve kendi işini kurmak isteyen girişimciler en geç 22 Şubat mesai saati sonuna kadar bizzat başvuru yapması gerekmektedir. Başvurular İnesmek Nuri Doğrul Kurs Merkezinde yapılmak olup, şubenin adres ve iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır.

İnesmek Nuri Doğrul Kurs Merkezi
Cuma Camii Karşısı (İnegöl)
0224 711 8511

Mülakatlar 24-25 Şubat Tarihlerinde Yapılacak
Kontenjan kısıtlı olması nedeniyle başvuru yapan tüm arkadaşlarımızı eğitime dahil etme imkanı olmayacaktır. Bu nedenle istekliler ayrıca 24-25 Şubat tarihlerinde mülakat için çağrılacaktır. Eğitime katılmaya hak kazananlar burada netleşecek olup, kazananlara bilgi verilecektir.

Katılanlar SMS İle Bilgilendirilecek
Yapılacak olan mülakat sonucunda Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kurslarına katılacak asil kursiyerler belirlenecek ve bu adaylara SMS ile bilgi verilecektir. Eğitimler ise 29 Şubat ile 16 Mart tarihleri arasında 70 saat sürecektir. Devamsızlık kabul edilmemekte olup, hafta içi mutlaka zaman ayırmalısınız.

Eğitim Sonunda Sertifika Alacaksınız
Kursa katılmaya hak kazanan arkadaşlar yukarıda da belirtildiği üzere 70 saat sürecek eğitim sürecine tabii tutulmaktadır. Eğitimlerde bireylere yönelik başta yeni iş fikirleri ve kurulan işletmenin yönetimine dair teknik konular içermektedir. Aynı şekilde eğitim sonunda hazırlamanız gereken iş planı ile ilgili detaylar yer almaktadır.

İş Planı Hazırlamanız Gerekir!
Sertifika alan arkadaşlar artık Kosgeb Girişimcilik Desteklerinden yararlanabilir. Bunun için yapılması gereken bir diğer uygulama ise iş planı hazırlamak olup, burası oldukça önemlidir. Kuracağınız işin başlangıç ve ileri dönemlerde geleceğine yönelik planlarınızı ve kuracağınız iş için gerekli ekipmanlar ve yapılacak olan tahmini masrafları detaylıca özetlemeniz gerekir.

50 Bin TL Hibe Alacaksınız
Yukarıda bahsi geçen iş planı sürecini geçip, başvurunuz onaylanması halinde ise devletimiz size 50 bin TL’si hibe yani geri ödemesiz olmak üzere ayrıca ihtiyaç duymanız halinde toplamda 100 bin TL’ye kadar faizsiz ve taksitli şekilde kredi desteği vermektedir.

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Destek Vermektedir
İnesmek kurslarında sağlanan bu imkan geçici süreli olup, fırsattan yararlanamayan arkadaşlar ayrıca İnegöl Ticaret ev Sanayi Odasına müracaat ederek ilçede başlayacak olan Kosgeb Kurslarına başvuru yapabilmektedir. Dilerseniz ayrıca 0224 714 82 60 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

3 Comments

Add a Comment
  1. Destek kiredisi

  2. merhaba coşkun durmaz inegöl mobilyum avemede mağaza açmak istiyorum mobilya üzerine yardımcı olursanız çok sevinirim

    1. Coşkun: KOSGEB desteklerinden yararlanabilmek için öncelikle eğitime katılmalı ve sertifika almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018