Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının daha iyi imkanlara kavuşması, bilim alanında en iyi yerlere gelebilmesi için en çok ihtiyacımız olan eğitimdir. Okulda aldığımız öğrenim her zaman yeterli olmayıp, ayrıca branş düzeyinde eğitimler ile kendimizi geliştirmemiz gerekebilir. Türkiye’nin her yerinde aradığınız eğitim imkanını ücretsiz bulabilirsiniz.

Kurs Haberleri

Sizi Kurslarla Buluşturuyoruz
Yayın amacımız milyonlarca insanın haberi bile olmadığı ücretsiz kurs hakkıdır. Özellikle zorunlu öğretim yaşını (14) tamamlamış olan bireylere yönelik yüzlerce branşta sanat ve mesleki kurslar bulunmaktadır. Sizler için Türkiye’nin her yerinden eğitim merkezlerini araştırarak içerik haline getiriyoruz.

Ücretsiz Kurslara Ağırlık Veriyoruz
En önemli gayemiz sizlerin kendini geliştirmesi olup, bunu da mümkün mertebe ücretsiz yapabilmenizi sağlamaktadır. O nedenle sitemizde yer alan kurs haberleri %90 oranında ücretsiz sanat ve meslek kurslarından oluşmaktadır.

Meslek Sahibi Olmanızı Hedefliyoruz
Halk Eğitim, Mesleki Eğitim Merkezi, İşkur Kursları, İsmek, Komek, Busmek, Kaymek, Beltek, Asmek, İzmeb, Samek, Gasmek gibi daha bir çok kurum sizlerin meslek sahibi, olabilmesi için yüzlerce branşta kurslar vermektedir. Bu kurumların verdiği sağladığı imkanlar maalesef çok iyi tanıtılamadığı için milyonlarca ihtiyaç sahibi insan bilmiyor yada öğrendiğinde fırsatlardan yararlanmak için geç kalmış oluyor.

İsmek Kursları Hakkında Herşey
Sitemizde en çok haber içeriği taşıyan konulardan biri İsmek Olacaktır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenim Merkezi 1996 yılında sadece 3 branş, 3 kurs merkezi ile başlamasına karşın şuan yüzlerce kurs merkezi, yüzlerce branşta eğitim vermektedir. Her yıl eylül ayı ilk haftası başlayan kayıtları en az 200 bin kişinin eğitim aldığı önemli bir kurumdur. Kayıt tarihlerini, nasıl başvuru yapılacağını bilmeyenler maalesef geç kalmakta bazen asil listeye girememektedir. İşte bizim amacımız sizleri önceden haberdar edip, bu imkanlardan nasıl yararlanacağınızı öğretmektir.

İşkur Kursları
Bir diğer amacımız ise meslek kurslarında edindiğiniz deneyimi iş bularak tamamlamanız yönündedir. Bu aşamada sizlere Türkiye İş Kurumu İşkur Kursları hakkında güncel bilgiler vererek, hem eğitim hemde iş garantili kurslardan yararlanarak işe yerleşmesini sağlayacak bilgilerdir. İşkur Kursları sadece öğretim ve iş garantisi ile sınırlı kalmayıp, aynı zamanda İEP (İşbaşı Eğitim Programı) kapsamında aylık 1000 TL maaş almanızı sağlamaktadır.

Kosgeb Kursları İle Kendi İşinizi Kuracaksınız
En nihai amacımız ise eğitim alıp, meslek sahibi olan insanların meslekleri üzerine kendi işlerini kurmalarıdır. Bunun için KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) devreye girmekte olup, kendi işini kurmak isteyen girişimciye 30 bin TL’si hibe olmak üzere toplamda 100 Bin TL’ye kadar faizsiz, taksitli kredi desteği sağlamaktadır. Bu imkanlardan yararlanabilmek için ilk etapta Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kurslarından yararlanmak gerekir. Ücretsiz ve 70 saat sürecek eğitimlerden oluşan Kosgeb Kursları bilginiz, cesaretiniz ve girişimci yönünüzü ortaya çıkaracaktır. Sitemiz size en yakın Kosgeb Kursları tarihleri, gerekli şartlar ve başvuru bilgileri dahil her şeyi aktarmaktadır.

© 2018