Genç Komek Kursları

Türkiye’nin her yerinde hızla yaygınlaşan ücretsiz eğitim kurumları Konya Büyükşehir Belediyesi komek kurslarında daha fazla insanın yararlanabilmesi için projeler geliştiriliyor. Okulların açık olduğu süreçte sanat ve meslek kursları ile 16 yaş üzeri bireylere eğitim veren Komek 2 yıl önce başlattığı yaz okulu uygulamasına ek olarak şimdide Genç Komek kursları ile öğrencilere hafta sonu eğitim vermeyi amaçlıyor.

Konya Gençlik Merkezi

Genç Komek Bahar Kayıtları Başladı
İlk olarak 2015 yılında uygulanmaya başlayan Genç Komek Kurslarında bahar dönemi kayıtları başlamış olup, 15-26 Şubat tarihlerinde gerçekleşecektir. Başvuru yapmak isteyenler aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak kayıt sayfasına ulaşabilirsiniz.

8-16 Yaş Arası Çocuklar Katılabilir
Hafta sonu sadece bir gün eğitim verecek olan Genç Komek Kursları için yaş aralığı 8-16 olarak belirlenmiştir. 9 Tanesi Konya il merkezinde olmak üzere toplamda 19 farklı şubede eğitimler verilecek olup, size en yakın şubeyi aşağıda yer alan listede bulabilirsiniz.

Konya Şehir Merkezinde Yaşayanlar: Meram, Karatay, Dumlupınar, Büyük Aymanas, Gödene, Mengene, Selçuklu ve Mümine Hatun Komek Hanımlar Lokalinde eğitim verilmektedir. Genç Komek Kurslarının Olduğu İlçeler: Seydişehir, Akşehir, Bozkır, Doğanhisar, Çumra, Ilgın, Sarayönü, Cihanbeyli, Ereğli ve Karapınar ilçesinde yaşayanlar yararlanabilir. Türkiye’nin en kalabalık 7. şehri olan Konya 3’ü merkezde olmak üzere toplamda 31 ilçeden oluşmaktadır. Geçtiğimzi ilçelerde kurs merkezi açma kararı alan Konya Büyükşehir Belediyesi eksiklikleri hızla kapatırken, şuan tüm ilçelerde bulunmayan Genç Komek kursları içinde muhtemelen kısa sürede tüm çocuklarımızın yararlanacağı hale getirecektir.

Eğitimler Sadece Hafta Sonlar
Öğrencilere yönelik olması nedeniyle bu kurslarda sadece hafta sonları eğitim verilmektedir. Hafta sonlarını dolu, dolu geçirmek isteyen 8-16 yaş arası çocuk ve gençler başta dini ve değerler eğitimi ile kendini geliştirme ve manevi hayatını olgunlaştırma fırsatı bulacaklardır.

Kur’an-ı Kerim ve Değerler Eğitimi Zorunlu
Çocuklarımızın dini ve manevi değerlere bakış açısını güçlendirmek için hazırlanan Genç Komek kurslarında bir çok branş olup, Kur’an-ı Kerim ve Değerler eğitimi tüm katılan çocuklar için zorunlu dersler arasında yer almaktadır. Bunun dışında İngilizce, Arapça, Yüzme gibi bir çok branş ise seçmeli ders olarak verilecektir.

Eğitimler Tamamen Ücretsiz
Konya’da ücretsiz kurs denince ilk akla gelen kurumlardan biri hiç şüphesiz Komek olmaktadır. 10 Yıllık eğitim sürecinde ilk etapta 16 yaş üzeri bireylere meslek edindirmek üzere planlanmış olup, geçen süreçte yeni projelere imza atmıştır. 2 Yıl önce uygulanmaya başlayan yaz okulu bunlardan biri olup, öğrencilerin yaz tatilerini en iyi, en verimli şekilde değerlendirmesi için 2 aylık eğitim sürecinden oluşmaktadır. Komek yaz okulu ücretli olup, bir defaya mahsus olarak 100 ile 150 TL arasında ücret alınmaktadır. Bunun dışında tüm eğitimler ücretsizdir.

3 Comments

Add a Comment
  1. Yaz kursları kayit

  2. Buyuksehir Belediyesi Egitim Yardimi Alan Ogrencimiz, Genc KOMEK Yaz Okulundan Ucretsiz Faydalanabilmektedir. Kontenjanlarimiz Sinirli Olup Kayit Icin Acele Ediniz.

  3. Kızım her ay belediyeden yardim slmakdadir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018