Gelinlik Tasarım Yarışması

IF Wedding Fashion İzmir Fuarı kapsamında düzenlenen etkinlerden biride gelinlik tasarım yarışması olup, bu yıl 8. yapılan yarışmaya amatör ve profesyonel herkesin katıldığı bu yarışmada dikkat çeken bir gelişme yaşandı ve İsmek kursiyerlerinden Saliha Çağlar yarı finalist oldu. İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ) ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen fuarda yeni tasarımcıları keşfetme imkanı bulunuyor.

Gelinlik Tasarım Yarışması

İsmek Kursiyeri Yarı Finalist Oldu
Zamansız temalı gelinlik tasarım yarışmasına katılan adaylardan biride İsmek Mecidiyeköy Uzmanlık Merkezi “Bilgisayarlı Modelistlik” kursiyerlerden Saliha Çağlar olup, hazırladığı tasarım ile jürinin beğenisini kazandı ve yarı finale kadar yükseldi. Yarışmada dereceye girenlere 5 ile 10 Bin TL ödül veriliyor.

İsmek Gelinlik Dikimi Branşını İncelediniz mi?
Türkiye’nin en geniş kapsamlı meslek edindirme merkezi İsmek’te hayal ettiğiniz tüm branşları bulabilirsiniz. Onlardan biride genç kızların hayallerini süsleyen beyaz gelinliklerin sıfırdan hazırlanması olup, ülkemizin her yerinde yapabileceğiniz en güzel mesleklerden biri diyebilirim.

Eğitim 288 Saat Sürüyor
Gelinlik dikimi alanında eğitim almak isteyenler için 288 saat sürecek geniş kapsamlı eğitim süreci hazırlandığı görülüyor. İlk olarak ölçü teknikleri ile başlayan kurs ilerleyen zamanlarda Tekstil’de en sık kullanılan iki dikiş makinesi Overlok ve Singer (düz dikiş) makinesinin öğretilmesi ile devam edilmektedir. Gelinliklerde en önemli unsurlardan biri olan süsleme, ütüleme, kesim, kadınlara özel beden kalıplarının hazırlanması, abiye ve elbise kalıplarının çıkarılması sonrasında artık en çok merak ettiğiniz hususa gelinlik dikimine geçilmektedir.

Kontenjanlar Kısıtlı Acele Etmelisiniz
İstanbul genelinde 235 kurs merkezinde hizmet veren İsmek gelinlik dikimi branşı bir kaç noktada yer alıyor. O nedenle kursiyer olma şansı biraz zorlaşıyor. Kurs hakkında daha fazla bilgi ve eğitim içeriğine aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. http://www.ismekkurs.com/gelinlik-dikimi-kurslari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018