Etisem 2016-2017

Ankara’da kurs haberleri bir biri ardına gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde duyurusunu yaptığımız Beltek kurslarından sonra şimdide başkentin metropol ilçelerinden biri haline gelen Etimesgut Belediyesi ile devam ediyor. Çocuklar, gençler ve yetişkinler için yüzlerce eğitim imkanının sunulduğu Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi Etisem 2016-2017 kayıtları için tarih belli oldu. Etisem tarafından yapılan yazılı açıklamada yeni eğitim öğretim dönemi kayıtlarının 22 Ağustos 2016 tarihinde başlayacağı duyuruldu.

Başvurular İki Aşamalı Olarak Yapılıyor
Öncelikli hedefi Etimesgut Belediyesi sınırları içerisinde yaşayan yarım milyon insan olup, bunun için alt yaş sınırı olarak 17 belirlenmiştir. Tabii ki bazı branşlarda alt yaş sınırı 9’a kadar düşebilmektedir. Neyse arkadaşlar Etisem kurslarından yararlanmak isteyenler 22 Ağustos günü başlayacak kayıtlardan ilk olarak İnternet üzerinden ön kayıt işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Ön kayıt için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz. http://etisem.kurskur.net/Registration/Step1/

Yerleşke (Kurs Merkezi) Seçiniz: Açılan sayfada ilk olarak sizden eğitim almak istediğiniz kurs merkezini seçmeniz istenecektir. Yerleşke seçiniz kısmından size en yakın şube yada eğitim almak istediğiniz branşı içeren yerleşkeyi seçerek devam edebilirsiniz. Daha sonra açılan sayfada seçim yapabileceğiniz branşları görebilirsiniz. İlgilendiğiniz branş seçim listesinde yer almıyorsa farklı bir yerleşke seçerek devam ediniz.

3 Gün İçinde Başvurunuzu Nihai Hale Getirin
Yukarıda bahsi geçen uygulama başlıkta da belirtildiği gibi ön kayıt niteliğinde olup, kesin eğitim alacağınız anlamına gelmez. Başvurunuzun kesinlik kazanabilmesi için ön kayıt işlemi sonrası en geç 3 gün içerisinde Etisem kayıt bürolarından herhangi birine gelerek kesin kayıt işlemi yaptırmanız gerekir. Kesin kayıt için gelirken yanınızda diploma yada öğrenim belgesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile gelmeyi unutmayın.

18 Alanda 100’den Fazla Kurs Seçeneği
Genelde büyük şehir belediyelerinde görmeye alışkın olduğumuz sanat ve meslek edindirme kursları ilçe belediyeleri tarafından uygulandığını görünce haliyle gurur duyuyoruz. Bazı ilçeler göstermelik yaparken bazıları ise bu işi oldukça ciddi yaptığını sunduğu eğitim seçeneklerinden anlıyoruz. Etisem branş listesine baktığınızda 18 ana alanda yaklaşık 200 kurs seçeneğinin olduğunu görürsünüz. Dilerseniz eğitimi verilen alanlardan birine bakalım.

Yiyecek ve İçecek Hizmetleri
Sanat ve meslek edindirme kurslarında asıl amaç vasıflı, nitelikli eleman yetiştirmektir. Bu alanda tercih edebileceğiniz mesleklerden biri aşçı yada aşçı yardımcısı olmaktır. Etisem Yiyecek ve İçecek hizmetleri alanında bu eğitim için oldukça geniş kapsamlı branşlar olduğunu göreceksiniz. Aşçı olmak için 5 farklı eğitim yer almaktadır. İlk olarak aşçı çırağı ile başlayacağınız kursun devamında Genel Mutfak Eğitimi, Türk Mutfağı Eğitimi, Anadolu ve Yöresel Yemekler ile Dünya Mutfağına dair eğitimleri bulacaksınız. Buda gösteriyor ki Türkiye ve Dünya genelinde başarılı bir aşçı olarak iş hayatına atılabilirsiniz.

Etisem kursları hakkında bizim aktaracaklarımız bu kadar olup, kurum hakkında daha fazla bilgi, belge ve iletişim adreslerine aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. http://www.kursu.biz/etisem-kurslari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018