İstanbul’un en hızlı gelişen ilçelerinden biri Esenyurt 20 yıllık süreci baz aldığınızda çamur yollardan gelişmiş konut ve iş merkezlerinin olduğu bir geçişi görürsünüz. Bu gelişmenin hız kesmeden devam etmesi, ilçe halkının eğitimli, meslek sahibi ve daha güzel işlerde istihdam edilmesi için İsmek Esenyurt’a özel eğitim planları yapmaya devam ediyor. Esenyurt İsmek ilçe genelinde 3 farklı noktada (Esenyurt, Kıraç, Haramidere) hizmet vermekte olup, 16 yaş üzeri herkes bu olanaklardan ücretsiz yararlanabilir. Şimdi dilerseniz kursların adres ve iletişim bilgilerine göz atalım.

Esenyurt Kurs

 • Esenyurt (Merkez)

  Yenikent Mahallesi Doğan Araslı Caddesi No:206 C Blok Esenyurt
  0212 596 33 18
 • Haramidere

  Güzelyurt Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 21. Sokak No:20 Haramidere
  0212 853 47 03
 • Kıraç

  İstiklal Mahallesi Nisa Sokak No:1 Kıraç
  0212 689 81 79

Esenyurt İsmek Branş Listesi
Emine Karacan Mert ve Halil Özkeçeci tarafından yönetilen Esenyurt İsmek ilçe genelinde en fazla branşı bulacağınız şube olup, yaklaşık 50 branşta eğitim seçeneği bulunmaktadır.

İsmek Esenyurt

Esenyurt Yabancı Dİl Kursları
ilk ele alacağımız alan yabancı dil kursları olup, Esenyurt İsmek bu kapsamda 3 farklı yabancı dil eğitimi vermektedir. İngilizce, Almanca ve Arapça kursları ile sizde ücretsiz olarak yabancı dil öğrenebilir, kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bilgisayar Kullanmayan Kalmayacak
İlk çıktığı zamanlar sadece iş amaçlı kullanılan Bilgisayarlar kısa bir süre içinde kullanıma başlayan İnternet ile birlikte evlerinde olmazsa olmazı haline geldi. Bu nedenle Esenyurt’ta bilgisayar bilmeyen kalmasın diye tüm şubelerde Bilgisayar Kullanımı alanında eğitim verilmektedir.

Photoshop ve Bilgisayar Destekli Reklam Tasarım
Bilgisayarın ne kadar etkili olduğunu görmek için şimdi iki branşa göz atacağız. İlki dünyanın en çok kullandığı resim düzenleyici olan Photoshop piksel çalışma yapısı ise tüm resimleri düzenleyebilir, ekleme, çıkarma yapabilirsiniz. Fotoğrafçı ve İnternet sitesi sahiplerinin en çok kullandığı yazılımlardan biri olup, aslında bu sizin içinde bir meslek olabilir. Bir diğer branş ise resim düzenleme yazılımlarını öğrendikten sonra reklamcılık yapabileceğimizi göstermektedir. Bilgisayar Destekli Reklam ve Tasarım ise piksel yerine vektörel tabanlı resim düzenleyicileri öğrenmenizi amaçlamaktadır.

Emlak Danışmanlığı
Yapı sektörünün en önemli noktalarından biri olan Esenyurt bunu fırsata çevirmek isteyenler için ücretsiz emlak danışmanlığı eğitimi vermektedir. Profesyonel emlakçı olmak isteyenler için fırsat yalnızca Esenyurt Merkez kurslarında bulunmaktadır. Satış stratejilerinden imar, tapu ve resmi işlemlere dair her şeyi bol uygulamalar ile öğreneceksiniz.

Hasta Kabul İşlemleri
Son yıllarda ortaya çıkan mesleklerden biride sağlık alanında olup, hastane ve kliniklere girdiğinizde ilk olarak sizi hasta kabul görevlisi karşılamaktadır. Burada görev yapan personel hasta kabul işlemleri alanında eğitim almış olup, sizde bu eğitimi alarak belkide ilçemizde hizmet veren Esencan ve Esenyurt Devlet Hastanesinde göreve başlayabilirsiniz. Vasıfsız çalışmak yerine bir kaç aylık bir eğitim ile meslek edinmeliyiz.

Giyim ve Modelist Kursları
Esenyurt ve çevresi özellikle tekstil alanında üretim yapan firmalarla çevrilidir. Sürekli olarak vasıflı elemana ihtiyaç duyan bu firmalarda görev yapmak isteyenler için Esenyurt İsmek tekstil alanında bir çok eğitim vermektedir. Onlardan biride modelist yardımcılığı olup, bu çok özel görevde yer almak için ilk adımı hemen atmalısınız. Giyim alanında alacağınız diğer eğitimler ise kadın giysileri üzerie kalıp, hazırlama ve sanayi makineleri ile dikim yapılmasıdır.

Bilgisayar Tamiri Eğitimleri
Şimdi aktaracağımız branş Haramidere İsmek kurs merkezinden olup, ülkemizde İnternet ve bilgisayar kullanıcı sayısı 30 milyonu aşmış durumdadır. Bu haliyle çok önemli bir sektör olup, özellikle teknik servislere çok güzel kazanç imkanları çıkmaktadır. Sizde Bilgisayar Bakım Onarım eğitimlerine katılarak başarılı bir teknik servis ve bilgisayar tamircisi olabilirsiniz.

Yabancılar İçin Türkçe Kursu
Çeşitli nedenlerle ülkemizde yaşamak zorunda kalan yabancı vatandaşların eğitimi için ilk olarak Türkçe kursları ile başlanmaktadır. İlçede yaşayan yabancı vatandaşlar için Haramidere İsmek şubesinde başlangıç ve temel seviyede eğitimler bulunmaktadır.

Okuma Yazma Bilmeyen Kalmasın
Son aktaracağımız kurs Kıraç İsmek şubesinden olup, yapılan araştırmada ilçede on binlerce okuma yazma bilmeyen vatandaş olduğu tespit edilmiştir. Bu insanların okuma yazma bilmeleri için Kıraç şubesinde 16 yaş üzeri herkese okuma yazma eğitimleri verilmektedir. Çevrenizde bu eğitime ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz insanları mutlaka buraya yönlendirmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018