Busmek 2016-2017

Milyonlarca insan okulların açılmasını beklerken ondan önce Türkiye’nin bir çok yerinde kurs haberleri gelmeye devam ediyor. Son olarak yapılan araştırmalara göre yaşanılabilir şehirler arasında Türkiye’de birinci Dünyada ise 28. sırada yer alan Bursa’dan güzel bir haber aktarmak istiyoruz. Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları BUSMEK 2016-2017 kayıtlarının başladığını duyurdu.

Bursa Kurs

Kayıtlar 24 Ağustos’ta Başladı
Bursa’da ücretsiz kurs imkanı sunan Busmek 2016-2017 eğitim öğretim dönemine geçen yıl olduğu gibi bu yılda 24 Ağustos tarihinde start vermiştir. 16 Yaş üzeri herkesin yararlanabildiği kurslardan herhangi bir ücret ödemeden yararlanabilirsiniz. Sayfanın devamında başvuruların nasıl yapılacağı, hangi hususlara dikkat edilmesi gerektiği anlatılmaktadır.

Başvurunuzu Online Yada Kurs Merkezlerinde Yapabilirsiniz
11 Yıllık geçmişe sahip olan Busmek sürekli gelişmeye ve geliştirmeye devam ediyor. Sizde belediyenin sunduğu bu ücretsiz imkanlardan yararlanmak için ilk yapmanız gereken kayıt olmaktır. Bunun için iki farklı alternatif bulunmakta olup, ilki İnternet üzerinden sadece 2 dakikanızı ayırarak kayıt olmaktır. Başvurunuzu bu şekilde yapmak isterseniz aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak hemen gerekli sayfaya ulaşabilirsiniz. https://e-belediye.bursa.bel.tr/online/basvurular/busmekbasvuru.aspx

Ama yok ben başvurumu kurs merkezlerinde bizzat yapmak istiyorum diyorsanız size en yakın Busmek kurs merkezine gelebilirsiniz. Bunun içinde aşağıda yer alan bağlantıya tıkladığınızda size en yakın kursun adres ve iletişim bilgilerini görebilirsiniz. http://www.ismekkurs.com/wp-content/uploads/2015/09/Busmek-kurs-merkezleri-bilgisi.pdf Şehrin dört bir yanında hızla yaygınlaşan 24 farklı noktada eğitim kurumu bulabilirsiniz.

Online Başvuru Yapanlar Dikkat: Başvurusunu İnternet üzerinden online yapanların dikkat etmesi gereken bu işlemin sadece ön kayıt niteliğinde olduğudur. Başvuru yaptığınız branş için gerekli kursiyer sayısına ulaşıldığında sizi arayarak yada kısa mesaj ile başvuru yaptığınız kurs merkezine gelerek başvurunuzu nihai hale getirmeniz istenir. Belirtilen tarihte gelmeyen yada yapılan çağrılarda ulaşılamayan adayların hakkı yanarak sıradaki adaya geçmektedir. O nedenle gelecek olan arama ve kısa mesajları dikkatli olmalısınız.

220 Branş Seçeneği Bulunuyor
Özel bir kurs düşünün en fazla 15-20 branş içermekte ve mutlaka binlerce TL ödemeniz gerekir. Busmek kurslarında ise yaklaşık 20 alanda 200’den fazla branş seçeneği bulunmaktadır. Her insanın zevkine ve ihtiyacına göre planlanan eğitimler ile kültür, sanat, hobi, mesleki ve uzmanlık alanları sizleri bekliyor. İlk etapta tek branş seçimi yapılmakta olup, Ekim ayında ise 2. branş seçimine izin verilmektedir. Seçmiş olduğunuz eğitimlerden birini tamamladığınızda ise 3. bir branş seçim hakkı daha sunulmaktadır.

Busmek Yaz Kurslarına Kısa Bir Ara
2006 Yılında beri özellikle yetişkinlerin yanında olmaya devam eden Busmek kursları geçtiğimiz yıl bir ilke imza atarak çocuklar için yaz kursu uygulamasını başlattı. İlk etapta sadece 12-15 yaş arası çocukların yararlandığı kurslar sonraki yıl daha geniş kapsamlı bir şekilde uygulanması planlanıyor. Busmek kursları ile ilgili daha fazla bilgi ve belgeye aşağıda yer alan bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Kurum ile ilgili güncel haber ve duyurular geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.
http://www.kursu.biz/busmek-kayit-tarihleri
http://www.ismekkurs.com/busmek-kurslari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018