Yerel yönetimler sorumluluk ve hizmet alanlarını genişleterek eğitim alanında daha fazla yer edindiklerini gözlüyoruz. İstanbul’un en tarihi ilçelerinden biri olan Beyoğlu Belediyesi ilçede yaşayan çocuk ve gençlerin daha başarılı olabilmeleri için eğitim desteğine hız vererek devam ediyor. İlçe genelinde oluşturduğu semt konakları ve gençlik merkezleri ile Beyoğlu gençliğinin kötü alışkanlıklardan uzak, bilim ile iç içe yaşamasını planlıyor.

Beyoğlu Belediyesi Sınavlara Hazırlık Kursu

TEOG Sınavına Hazırlık Kursu (Ücretsiz)
Milli Eğitim Bakanlığı eğitim alanında yaptığı reformlardan biride Temel Eğitimden Orta Öğretime geçiş sınavı TEOG olup, her yıl yüz binlerce 8. sınıf öğrencilerini heyecanlı bir maraton beklemektedir. Beyoğlu Belediyesi ilçede yaşayan öğrencilerin daha iyi liselere yerleşebilmeleri için TEOG sınavına hazırlık kursları düzenleyecektir.

8. Sınıf Öğrencileri Katılacak
Ücretsiz olan sağlanan TEOG sınavlarına hazırlık kursuna her yıl sadece 8. sınıf öğrencileri alınmakta olup, Beyoğlu Belediyesi Eğitim Dairesi tarafından yapılan açıklamada kursa katılan öğrencilere Türkçe, Matematik, İngilizce, Fen ve Sosyal bilgiler ağırlıklı eğitimler verilecektir. Uzman eğitimciler tarafından baştan sona dersler tekrarlanacak olup, bilmediklerinizi burada öğrenme fırsatı bulacaksınız.

Eğitimler 3 Farklı Merkezde Yapılacak
Ücretsiz TEOG kursu için 3 farklı merkez belirlenmiş olup, Okmeydanı, Çıksalın ve Kasımpaşa Semt Konaklarından ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Beyoğlu ilçemizde yaşayan öğrencilerin başarısını artırmak için Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın çocuklara hediyesi olup, bu imkandan yararlanan çocukların %95’lik kısmının çok özel liselere yerleşmesini bekliyoruz.

Kayıt ve Detaylı Bilgi İçin Aramalısınız
Sunulan bu imkanlardan sizin ve tanıdıklarınızın çocuklarını kayıt ettirmek ve daha fazla bilgi alabilmek için Turabibaba kütüphanesini 0212 361 33 14 numaralı telefonu arayarak eğitim ve kayıtlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Beyoğlu Gençlik Merkezi Kursları
İlçemizde yaşayan 15-30 yaş arası gençler için Beyoğlu Gençlik Merkezi kursları olup, boş zamanlarınızı değerlendirme yada meslek edinme amaçlı yararlanabileceğiniz Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi Kursları ile ilgili sitemizde detaylı bilgiler yer almaktadır.

Beyoğlu İsmek Kursları Meslek Sahibi Yapıyor
İlçemizde yaşayan 16 yaş üzeri bireyler için bir diğer eğitim imkanı ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenim Merkezi İsmek Beyoğlu ilçemizde Okmeydanı ve Piyalepaşa şubelerinde ücretsiz sanat ve meslek eğitimleri vermektedir. Onlarca branşta sertifikalı eğitim sizi bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018