Asmek 2016-2017

Türkiye’de turizm faaliyetlerinin en yoğun şekilde yaşandığı şehirlerimizden biri olan Antalya bu günlerde çok güzel eğitim haberi ile gündem oluyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları Asmek yeni eğitim öğretim dönemi kayıtlarının ikincisini gerçekleştiriyor. Antalya’da yaşayan 15 yaş üzeri herkesin katılabildiği ücretsiz kurslarda bu yılın 2. dönem başvuruları başlıyor. İlk kayıtlar Ağustos – Eylül aylarında gerçekleşmiş olup, o zaman fırsat bulamayanlar için Asmek 2016-2017 ikinci dönem kayıtları sizlerin geleceğine yön verecek fırsatı sunuyor.

Asmek Kurs Başvurusu

Online Başvurular 2 Ocak’ta Başlıyor
Yukarıda da belirtildiği gibi Asmek kayıtları her yıl 2 farklı zaman aralığında İnternet üzerinden Online ve kurs merkezlerinde bizzat yapılmaktadır. Başvurunuzu Online yapmayı düşünürseniz 2-3-4 Ocak 2017 tarihlerinde http://online.asmek.org.tr adresinden kolayca yapabilirsiniz. Bu işlem sadece ön kayıt niteliğinde olup, kesin kayıt için 3 gün içinde başvuru yaptığınız kurs merkezine yanınızda gerekli belgeler ile gelmeli ve başvurunuzu onaylatmak gerekir. Yada 16-22 Ocak tarihlerinde size en yakın Asmek kurs merkezine giderek bizzat başvuru yapabilirsiniz.

Asmek Nedir?
Kısa Adı ASMEK olan (Antalya Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları) Zorunlu öğrenim yaşını tamamlamış bireyler için kültür, sanat ve mesleki eğitimler vermektedir. Bireylerin iş ve sosyal hayatta kendilerini geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. Eğitim sonunda başarılı olan kursiyerler için verilen sertifika Türkiye’nin her yerinde geçerliliği bulunmaktadır.

Kimler Yararlanabilir?
Üst satırda da belirtildiği gibi zorunlu öğrenim yaşını tamamlamış bireylere yönelik eğitim vermektedir. Bunun için alt yaş sınırı 15 olarak belirlenmiş olup, üst yaş sınırı uygulaması yoktur. 15 Yaş üzeri ve Antalya’da yaşayan herkes yararlanabilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yanı sıra Antalya’da yaşayan yabancı ülke vatandaşları da kendilerine sunulan branşlarda ücretsiz eğitimlerden yararlanabilir. Peki 15 yaşın altındaki çocuk ve gençlere eğitim yok mu? olmaz mı, Antalya Büyükşehir Belediyesi onları da düşünmüş ve kısa adı AKBEM olan Atatürk Kültür ve Bilgi Eğitim Merkezini kurdu. Burada 8-14 yaş arası çocuklara kültür, sanat ve eğitim hayatlarına yönelik eğitimler ve renkli etkinlikler yanı sıra sosyal faaliyetlere imza atılmaktadır. ASMEK gibi AKBEM’de Antalya’da yaşayan tüm bireylere ücretsiz eğitim imkanı sağlamaktadır.

Antalya Genelinde 21 Kurs Merkezi
Eğitimin ne denli ciddi olduğunu anlamak için her zaman sağlanan imkanlara bakmak lazım ilk olarak il genelinde tercih edebileceğiniz kurs merkezlerine bakalım. Asmek 2016-2017 sürecinde 21 farklı noktada hizmet vereceğini duyurdu. Bu da demek oluyor ki size en yakın yerde bir kurs merkezi bulunuyor. Aşağıda yer alan görselde size en yakın Asmek şubesini görebilirsiniz.

asmek subeleri asmek-kurs-merkezleri

188 Branş Seçeneği İle Antalya’da Bir İlk
Özel kurslardan ücreti karşılığında eğitim almak istediğinizde en fazla 15-20 branş seçeneği sunulur. Asmek branş listesine baktığınızda ise 28 ana alanda 188 branş olduğunu görürsünüz. Kültür, sanat ve mesleki eğitimleri doya doya yaşayacağınız kurumda hiç bir ücret ödemeden eğitim fırsatı bulacaksınız. Eğitimlerin büyük bir bölümü Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı olması nedeniyle eğitim sonunda sertifika sahibi olursunuz.

Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kursu İle Kendi İşinizi Kurun
Asmek sadece sanat ve mesleki eğitimler ile sınırlı kalmadan aynı zamanda kendi işini kurmak isteyenler içinde imkanlar sunmaya devam ediyor. Kosgeb uygulamalı girişimcilik eğitimi ile 32 saat sürecek olan mecburi eğitimi bu kurumdan alabilirsiniz. Sonrasında hazırlayacağınız iş planı ile 50 bin TL’si hibe olmak üzere toplamda 150 bin TL’ye varan maddi destek alabilirsiniz.

Evet arkadaşlar tekrar özetlemek gerekirse Asmek kursları 2016-2017 yılının ilk kayıtları 1-9 Eylül tarihlerinde gerçekleşmiş olup, bu fırsatı kaçıranlar için 2. dönem kayıtları ise Online başvurularda 2-3-4 Ocak kurs merkezlerinde bizzat başvurularda ise 16-22 Ocak olduğunu hatırlatırım. Kayıtların nasıl yapılacağına dair bilgi ve daha fazla detay için için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz. http://www.ismekkurs.com/asmek-kurslari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018